با برینگها و انواعشان بیشتر آشنا شوید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

برینگ ها ابزاری هستند که حرکت نسبی مشخصی را بین دو یا چند قطعه مکانیکی به‌صورت چرخشی یا خطی ممکن می‌سازد و با توجه به کارکردش، کاربردهای صنعتی متفاوتی دارد.


دسته‌بندی انواع آنها بر حسب حرکت مجازشان یا براساس اصول کارشان و جهت بارهای اعمالی که تحمل می‌کنند انجام می‌شود. برینگهای چرخشی کاربردهای زیادی دارند، از محور چرخ‌ها و شفت‌های ماشین آلات صنعتی گرفته تا اجزای ریز ساعت‌ها؛ به‌طوری‌که امروزه شاهد کاربرد برینگهای فوق سریع در تجهیزات دندانپزشکی، یا حتی در مریخ‌نورد‌ها یا در سیستم‌های هم‌تراز نوری هستیم.

شش مدل مختلف برینگ وجود دارد: 1. برینگ ساده که معمولاً بوش یا برینگ سرمحورهم نامیده می‌شوند؛ 2. برینگهای غلتشی مثل برینگهای ساچمه‌ای (بلبرینگ‌ها) و برینگهای غلتکی (رولربرینگ‌ها)؛ 3. برینگهای مرصع که نیروها در آن با پیچیدن یک جزء خارج از مرکز محور تحمل می‌شود؛ 4. برینگ لغزشی که در آن نیروها از طریق یک سیال یا گاز تحمل می‌شود؛ 5. برینگ مغناطیسی که در آن نیرو با کمک یک میدان مغناطیسی تحمل می‌شود؛ و 6. برینگ خمشی که در آن حرکت از طریق مولفه نیرویی که خم می‌شود تأمین می‌شود.
تنوع برینگها در زمینه اندازه و جهت تحمل بار بسیار گسترده است و عمر آنها بسته به بار، دما، نگهداری و تعمیر، ارتعاش، روانکاری و عوامل دیگر متفاوت است، مثلا برینگهای مغناطیسی و لغزشی می‌توانند به صورت بالقوه عمر نامحدود داشته باشند ولی بسیاری از آنها احتیاج به تعمیرات دوره‌ای دارند تا از خرابی پیش از موعدشان جلوگیری شود. برای به حداقل رساندن اثرات فرسایش روی برینگها، بهتر است روانکاری و تمیزکاری دوره‌ای و درصورت لزوم تنظیمات مجدد برروی آنها انجام شود.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com