ده نکته درمورد کاربرد برینگ‌ها (بخش 1)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در صنایع مختلف انواع مختلف برینگ‌ها باتوجه به نوع بار اعمال شده در دستگاه بکار می‌روند. دلایل مختلفی برای استفاده از خانواده برینگ‌ها در موارد گوناگون وجود دارد که در این مطلب به 5 نکته مفید کاربرد آنها می‌پردازیم:


1- دقت
دقت قطعا یکی از مهمترین جنبه‌ها از نظر مکانیکی است و برای سازندگان ساعت، ماشین آلات و صنعت هوافضا عامل بسیار مهمی محسوب می‌شود. دقت کمتر از یک میکرون (یک میلیمتر تقسیم شده به 1000 یا 0.001 میلیمتر) در صنایع بلبرینگ غیر معمول نیست، که البته نشاندهنده دقت بالا و برآوردن انتظارات بازار است.
2- تنوع
صدها مدل برینگ‌ وجود دارد: شعاعی، محوری، تماس زاویه ای، با 4 نقطه تماس، غلتکی، سوزنی، سرامیکی، تیتانیوم، فولاد ضد زنگ، و غیره. این طیف گسترده باعث می‌شود کاربرد آنها علی الخصوص در صنایع مختلف بیشتر مورد توجه قرار گیرد و کاربران هم خواستار نوآوری‌های بیشتری شوند.
3- زیبایی
طرح و رنگ بیشتر جنبه ذهنی دارند. درست است برینگ‌ قرار نیست در موزه هنر مدرن نیویورک نگهداری شود، اما با این‌وجود عموم مردم کاربرد برینگ‌ها را در واقع مفید و زیبا می‌دانند. حتی بعضی افراد قطعات مکانیکی را به عنوان یک قطعه هنری می‌بینند، چنین دیدگاهی باعث اجرای نوآوری بیشتر در این زمینه خواهد شد.


4- عملکرد
در عمل، بلبرینگ فقط برای حرکت چرخشی ساخته نشده، بلکه اجازه اعمال بار بصورت محوری و شعاعی را هم می‌دهد، که ممکن است سنسورهای سرعت، خطای همترازی در سیستم، و یا جدا کردن اجزای الکتریکی / گرمائی را نیز شامل شود، این امر باعث هرچه گسترده شدن دامنه کاربرد آنها می‌شود.
5- سازگاری
درست است که تنوع بلبرینگ استاندارد بسیار زیاد شده است، اما این ابعاد همیشه نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای مختلف باشد. به همین دلیل است که سازندگان کوچک و بزرگ بسیاری برای برآوردن نوآورانه ترین و حتی احمقانه ترین نیازهای صنایع مختلف وجود دارند. در اینجا خلاقیت به کمک مهندسی می‌آید، و نتیجه این سازگاری ارائه راهکارهایی مفید برای بسیاری از مشکلات صنعتی خواهد بود؛ مثلا با پیشرفت علم برخی از تولید کنندگان حتی به ترکیبی از برینگ فولادی و یک پوشش پلاستیکی روی آوردند تا با کاهش وزن حق انتخاب بیشتری در شکل و عملکرد به کاربران ارائه دهند.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com