ده نکته درمورد کاربرد برینگ‌ها (بخش 2)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

عموما بلبرینگ‌ها از دو عدد رینگ و مجموعه ای از اجزاء تشکیل شده‌اند که دارای اشکال استاندارد و اجزایی به شکل ساچمه، استوانه، سوزنی و یا مخروطی هستند و هریک بطور جداگانه کارایی متفاوتی دارند.

در ادامه نکات مربوط به کاربرد برینگ‌ها، به 5 نکته بعدی می‌پردازیم.
6- تکنولوژی
تکامل و نوآوری، دو جنبه مهم برای بهبود مستمر هستند اما باید بدانید که نرم افزارهای طراحی و محاسباتی روز به روز پیچیده‌تر و دقیق‌تر شده و قادر به شبیه سازی حالت‌های استاتیک و پویا هستند، در نتیجه ماشین آلات مدرن کارآمدتر خواهند شد. پس باید بدانید اگر محصول نهایی از کیفیت خوب و تکنولوژی پیشرفته برخوردار نباشد، با شکست مواجه خواهد شد.
7- رقابت
رقابت در بازار دقیقا همانطوری که در دنیای ورزش عمل می‌کند در دنیای بلبرینگ هم می‌تواند مفید واقع شود. صدها یا هزاران تولیدکننده بلبرینگ در دنیا وجود دارد و همین فراوانی، رقابت بین سازندگان مختلف در این عرصه را بیشتر می‌کند.
رقابت نیاز مداوم به ایجاد تمایز و پیشرو ماندن دارد. اکثر سازندگان بلبرینگ در تلاش برای پیدا کردن راه حل‌های جدید برای ارائه به مصرف کنندگان خود هستند، در اینجا گوی رقابت را طرفی خواهد ربود که از تکنولوژی برتر استفاده می‌کند!


8- کاربرد گسترده
شاید این ده دلیل چندان نتواند شما را در مورد کاربرد وسیع خانواده برینگ‌ها متقاعد کند، اما باید بدانید نادیده گرفتن حضور آنها در زندگی روزمره غیرممکن است، چراکه همه جا هستند. به زبان ساده می‌توان گفت اصلا تعجب آور نیست که در طول روز بیش از 100 بلبرینگ در زندگی روزانه بکار ببرید؛ از ریل درب کشویی کمد اتاقتان گرفته تا دستگاه قهوه جوش، آسانسور، درب گاراژ و یا خود دوچرخه و غیره. پس حقیقت اینست نمی‌توانید آنها را نادیده بگیرید، روزتان بدون آنها نمی‌گذرد. این وابستگی باعث بالا رفتن اهمیت این ابزار مفید شده است.
9- تاریخچه
داستان خلق بلبرینگ به زمان‌های بسیار دور برمی‌گردد. نخستین نشانه‌ها از بکارگیری اصول چرخشی به زمان مصری‌ها باز می گردد، که برای ساخت اهرام بلوک‌های سنگی را روی چوب گرد هل می‌دادند. سپس، در طول قرن پانزدهم، لئوناردو داوینچی با کشفش اصل چرخش را متحول کرد. این مفهوم در قرن هجدهم هنگام ساخت کالسکه به کلی بازبینی شدند.
10- اقتصاد
صنعت بلبرینگ سال 2010 در بازار جهانی ارزشی بیش از 40 میلیارد دلار آمریکا را به خود اختصاص داد، که مطمئنا مبلغ ناچیزی نیست. اهمیت اقتصادی آن از آن جهت است که هزاران شغل در سراسر جهان ایجاد می‌کند. بعلاوه بلبرینگ‌ها با کم کردن اصطکاک مصرف انرژی را کاهش داده و در راستای زندگی سالم تر به ما کمک می‌کنند.
با ارائه این ده دلیل به درستی می‌توان به نقش مفید خانواده برینگ‌ها در بهبود کیفیت زندگی پی برد.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com