با انواع مختلف اورینگ‌ها و خصوصیات آنها بیشتر آشنا شوید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

خانواده اورینگ‌ها از رایج‌ترین ابزارهای آب بندی در کاربردهای صنعتی محسوب می‌شوند.

برند SKF اورینگ‌های خود را در طیف وسیعی از اندازه‌ها و مواد مختلف ارائه داده، که باعث شده این محصول تبدیل به ابزاری مفید و کاربردی برای شرایط مختلف کاری و صنعتی شود. بعلاوه اورینگ‌ها در شبکه ترمز و روانکاری مطمئن‌تر در موتور خودروها هم بکار می‌روند.

نکته قابل توجه درمورد این دسته از محصولات آن است که نصبشان بسیار آسان است و امکان طراحی آب بندی یاتاقان بسیار ساده و مقرون به صرفه‌ای را فراهم می‌کنند.

اورینگ‌ها قدرت تماس را در شرایط شعاعی و محوری بین مؤلفه‌های دستگاه حفظ می‌کنند. خصوصیات مفید و تاثیرگذار اورینگ‌ها در شرایط فشار عملیاتی بالا که هنگام آب بندی شعاعی استاتیک مفید واقع می‌شود عبارتند از:

  • پوششدهی کامل شکاف‌ها در همه زوایا
  • مقاومت کامل در برابر مایعات
  • مقاومت کامل در برابر درجه حرارت بالا
  • ساخته شده از موادی مقاوم و غیرقابل نفوذ

در شرایط خاص، امکان خطر پوششدهی نامناسب شکاف بین مولفه‌های مختلف دستگاه وجود دارد. این حلقه‌ پشتیبان با مقاومت بالای خود با قابلیت پوشش شعاعی استاتیک از آب بندی مناسب شکاف‌ها حمایت می‌کنند.

اورینگ‌ها در اندازه‌ها و کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در بازار موجودند. گروه استاندارد این محصولات از لاستیک نیتریل (NBR) با سختی 70 shA ساخته شده است. این نوع محصول رایج‌ترین ماده و میزان سختی را در خانواده اورینگ‌ها داراست که در کاربردهای سیلندر هیدرولیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. SKF برای موارد متفاوت دیگر درجه سختی جایگزینی هم ارائه کرده است از جمله 80 یا 90 SHA. نهایتا پیشنهاد ما استفاده از اورینگ‌هایی با سختی 70 shA در ترکیب با یک یا دو حلقه پشتیبان دیگر است. در درجه حرارت بالا اجرایی فراتر از 100 درجه سانتیگراد (210 درجه فارنهایت)، پیشنهاد ما استفاده از لاستیک فلوئوروکربن (FKM) یا لاستیک نیتریل هیدروژنه (HNBR) است که بستگی به نوع مایع موجود در دستگاه صنعتی شما دارد.

نوع دیگر اورینگ‌ها از پلی اورتان (TPU) ساخته شده‌اند که با درجه سختی مختلف تولید شده و در دسترسند. اورینگ‌های از جنس پُلی تترافلوئورو اتیلن هم موجودند که در مقایسه با نوع پلی اورتان و لاستیکی سخت‌تر بوده و خاصیت غیر کشسانی دارند.

 

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com