اشتباهات رایج در روانکاری بلبرینگ ها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 


تمامی برینگ ها نسبت به محیط و شرایطی که دارند باید به صورت منظم با استفاده از روغن یا گریس روانکاری شوند، روانکاری یکی از مهم ترین بخش ها در رابطه با کارکرد و افزایش بازدهی است.

متاسفانه خیلی از افراد به علت کمبود یا عدم دانش در رابطه با طرز صحیح روانکاری باعث خرابی زود هنگام بلبرینگ شده اند، در این مقاله سعی کردیم نباید های روانکاری را به شما عزیزان توضیح بدیم.

1. روانکاری محدود برینگ ها

اگر یرینگ را به مقدار کافی روانکاری نکرده باشید، طول عمر برینگ به شدت کاهش میابد و خراب می شود، از علائمی که کمبود روان کننده را نشان میدهد میتوان به صدای زیاد و داغ کردن بیش از حد برینگ اشاره کرد.

2. روانکاری بیش از اندازه برینگ ها

همانطور که کمبود روان کننده میتواند مضر باشد، استفاده بیش از حد روان کننده ها نیز به همین صورت است، حتما به مقدار مناسب از روان کننده ها استفاده کنید تا به برینگ ها آسیبی وارد نشود

3. ترکیب یا استفاده از چند روانکار با یکدیگر

استفاده یا ترکیب کردن چند روانکار با یکدیگر عملی کاملا اشتباه است، روان کننده ها با هم یکسان نیستند و انجام اینکار تنها باعث خرابی برینگ شما خواهد شد.

4. انتخاب نکردن روانکار مناسب

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شده، انتخاب روانکار مناسب کاملا بستگی به محیط و شرایط کار بستگی دارد، پس حتما قبل از خرید روان کننده ها از کارشناسان تخصصی گروه صنعتی امید مشاوره بگیرید

5. استفاده از روانکار های آلوده بر روی برینگ ها

آخرین علت خرابی برینگ ها میتوانید این گزینه باشد، حتما زمانی که قصد دارید از روانکار ها استفاده کنید، دقت داشته باشید که محیط کار و سطح برینگ کاملا تمیز باشد و همچنین اگر آلودگی در روغن یا گریس مشاهده کردید به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید، در صورتی که به این نکات توجه نداشته باشید بلبرینگ شما پس از مدتی با کاهش عملکرد روبرو خواهد شد و برای تمیز کاری برینگ باید هزینه ای زیادی را صرف کنید.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com