راهکار تشخیص اصالت بلبرینگ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

با رعایت نکاتی ساده می توانید از اورجینال بودن بیرینگ های SKF اطمینان حاصل نمایید:

1. کلیه بیرینگ های SKF یا حتی دیگر برند ها دارای بارکد می باشد که با اسکنر تلفن همراه می توانید آن را در گوگل جستجو کنید.

اگر برنامه اسکنر را نصب ندارید می توانید شماره درج شده در زیر بارکد را در گوگل به صورت مسلسل وار جستجو نمایید که در صورت اوریجینال بودن باید کد مورد نظر شما یافت شود.

 

2. بیرینگ های تجاری SKF در کشور های مختلف تولید می شود به عنوان نمونه کد 22213 EC3 در بریتانیا و 6309 ZZC3 در مالزی تولید می شود و در صورت مشاهده مغایرت کشور سازنده بیرینگ تقلبی ( counterfeit ) می باشد.

 

3. جعبه بیرینگ باید با سایز بیرونی بیرینگ هماهنگی داشته و اصطلاحا داخل جعبه لق نزند و یا جعبه کوچک نباشد.

4. هنگام باز کردن درب جعبه بیرینگ های SKF یک نوار باریک معمولا به رنگ زرد یا شیری دارد و وکیوم کاملا متناسب با سایز و مدل بیرینگ می باشد.

 

5. بیرینگ باید کاملا براق، تمیز و عاری از هرگونه سایش سمباده باشد. برای مشاهده دقیق نیاز به ذره بین است.

 

6. امروزه داشتن لوازم دقیق اندازه گیری از قبیل کولیس، ریزسنج، فیلر اندازه گیری اینچ و میلی متر و ترازوی دقیق از ملزومات یک کارخانه به شمار می آید. با داشتن این ابراز کافیست به کاتالوگ اصلی شرکت سازنده بیرینگ مراجعه و اندازه و وزن دقیق بیرینگ خود را مشاهده نموده و با اندازه ها و وزن بیرینگ مورد نظر مقایسه نمایید. بیرینگ های تقلبی با وزن و اندازه مشاهده شده در کاتالوگ هم خوانی ندارند.

 

نکته مهم برای تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی:

بلبرینگ های تقلبی که با نام برندهای مشهور جهان به فروش میرسند اصولا بلبرینگ های بی کیفیت ساخت کشور چین می باشند، علاوه بر مواردی که در پست های قبل یادآور شدیم این نکته را نیز در نظر داشته باشید:

اصولا کارشناسان فنی فقط کد حکاکی شده بر روی بلبرینگ را با درخواست تطابق می دهند و توجهی به پشت بلبرینگ نمی کنند. در بلبرینگ های تقلبی کد حکاکی شده چین با استفاده از سمباده نرم پاک می شود مثلا اگر بلبرینگ روبروی شما باشد و کد در قسمت راست حک شده باشد با استفاده از ذره بین پشت بلبرینگ را بررسی فرمایید، دقیقا نقطه مقابل کد جای سمباده به خوبی نمایان خواهد شد که نشان از پاک شدن کد چینی دارد و بلبرینگ صراحتا تقلبیست. شایان ذکر است بلبرینگ با برند های مشهور جهان کاملا براق، تمیز و عاری از هرپ.مخ سایش سمباده می باشند.

کارشناسان فنی ممکن است با چشم مسلح قابلیت رویت را نداشته باشند اما با استفاده از ذره بین کاملا قابل رویت می باشد.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com