آشنایی با ابزار پایش وضعیت ماشین ‌آلات دوار شرکت ABB

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شرکت ABB یک سنسور هوشمند معرفی نموده است که به نظر می‌رسد که در پایش وضعیت ماشین‌آلات دوار در شرایط کاری سخت و دور از دسترس، عملکرد مناسبی داشته باشد. طبق اعلام این شرکت، در حال حاضر هدف‌گذاری اصلی در طراحی و تولید این محصول، رفع مشکلات صنایع شیمیایی و نفت و گاز است. اما این شرکت در نظر دارد تا در آینده، عملکرد این محصول را گسترش دهد تا از آن برای رفع مشکلات سایر صنایع نیز استفاده گردد.

این سنسور هوشمند بی‌سیم، پارامترهای اصلی مبین وضعیت عملکردی ماشین‌آلات را رصد می‌کند تا بینش دقیقی از وضعیت عملکرد و سلامت اجزای مختلف موتور و پمپ ارائه دهد. با نصب این سیستم بر روی تجهیزات نصب‌شده در نقاط دارای دسترسی دشوار یا خطرناک، می‌توان این تجهیزات را از فاصله دور و با اطمینان، کنترل نمود. در نتیجه این امکان برای اپراتورها فراهم می‌شود که با برنامه‌ریزی فعالیت‌های نگهداری خود، تعداد خرابی‌های پیش‌بینی نشده را کاهش و طول عمر تجهیزات را افزایش دهند.

عمر باطری این سنسور تا سه برابر اغلب نمونه‌های موجود در بازار است و برای تمام دوره کاری خود، نشت‌بندی شده است. بنابراین می‌توان آن را به راحتی بر روی تجهیزان مختلف نصب نمود. این سنسور قابلیت اتصال به کامپوترهای شخصی، تبلت و انواع گوشی‌های هوشمند را دارد.

یکی دیگر از مزایای این سیستم، حساسیت بالای سنسور آن است که امکان ردیابی مناسب آسیب‌های وارد بر بیرینگ‌های موجود در ماشین‌آلات دوار را هم فراهم می‌کند.

 

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com