مشارکت شرکت SKF در تولید یکی از قوی ترین توربین های جزر و مدی جهان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

توربین‌های جزرومدی که معمولاً با عنوان اختصاری TEC شناخته می‌شوند، از انرژی جابه‌جایی آب و به خصوص انرژی ناشی از جزرومد برای تولید برق استفاده می‌کنند. این شیوه تولید برق، جزء روش‌های سازگار با محیط زیست شناخته می‌شود. این دستگاه‌ها اولین بار در دهه ۱۹۷۰ و در حین بروز بحران نفت، توجهات را به سوی خود جلب نمودند.

امروزه این توربین‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • توربین‌های محوری
  • توربین‌های جریان متقاتع
  • توربین‌‌های جریان تقویت‌شده

شرکت Orbital Marine Power یکی از شرکت‌های پیش‌رو جهان در حوزه توربین‌های جزرومدی به شمار می‌رود و شرکت SKF از سال ۲۰۱۱ به تأمین بیرینگ‌های آن پرداخته است. اما اکنون شرکت SKF قصد دارد تا با تکیه به تجربیات خود در خصوص بیرینگ‌های مورد استفاده در توربین‌های جزرومدی، یک قدم فراتر رفته و اقدام به تأمین یک سیستم کامل توربین جزرومدی نماید و در این راه موفق به جلب نظر شرکت Orbital نیز شده است و قرار است این دو شرکت در زمینه تولید قوی‌ترین توربین جزرومدی جهان با عنوان O2 با یکدیگر همکاری داشته باشند.

O2 شامل یک سازه شناور ۷۳ متری و دو توربین ۱ مگاواتی است. برای درک بهتر ابعاد این توربین، باید گفت که قطر هر یک از روتورهای آن، ۲۰ متر است و قادر است تا برق مورد نیاز بیش از ۱۷۰۰ خانه را تأمین نماید.

طبق گفته یکی از مدیران شرکت SKF، آینده توربین‌های جزرومدی درخشان به نظر می‌رسد که این پتانسیل بالا، عمدتاً به دلیل هزینه های پایین نصب و عملکرد این سیستم‌ها و توجه روزافزون به انرژی‌های پاک است.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com