فناوری ساخت - یکی از نکات مورد توجه شرکت NSK

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طی یک دوره طولانی، شرکت NSK برای بهبود قابلیت رقابت خود با سایر تولیدکنندگان مطرح جهانی، بر روی توسعه توانمندی‌های شرکت در چهار حوزه تمرکز داشت. این حوزه‌ها عبارت بودند از: تریبولوژی، شبیه سازی و تحلیل، مکاترونیک و مهندسی مواد. اما به تازگی این شرکت اعلام نموده که فناوری تولید را به عنوان پنجمین هسته فعالیت‌های خود در نظر خواهد گرفت.

این تغییر به دلیل افزایش روزافزون اهمیت ماشین‌آلات تولید و سیستم‌ها و تجهیزات به‌کاررفته در تولید بیرینگ‌ها صورت می‌گیرد. هدف از تمرکز بر حوزه‌های پنج‌گانه ذکرشده، تولید بیرینگ‌هایی با قابلیت تحمل نیرو و سرعت بیشتر، تولید اصطکاک کمتر و دست‌یابی به عمر کاری طولانی‌تر است.

یکی از مزایای شرکت NSK این است که توانمندی‌های علمی و قابلیت‌های فناورانه این شرکت، عمدتاً در داخل خود شرکت، توسعه یافته‌اند. بسیاری از این فناوری‌ها از استراتژی‌های دیجیتالی‌سازی برای رسیدن به تولید بسیار کارآمد، انعطاف‌پذیر و پایدار استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، با استفاده از اینترنت اشیاء، NSK با تجهیز فناوری خط تولید خود به هوش مصنوعی، عملکرد شبکه کارخانه‌های خود را بهینه‌سازی می‌کند.  شایان ذکر است که شرکت NSK، بیش از ۶۴ کارخانه در ۱۳ کشور دنیا دارد. این شرکت همچنین تلاش می‌کند تا امکان دستیابی به کارخانه‌های هوشمند که باعث صرفه‌جویی در فضا و انرژی و کاهش نیاز به نیروی انسانی می‌گردد را محقق سازد.

البته تمرکز بر روی فناوری تولید از توجه به سایر حوزه‌های چهارگانه فوق‌الذکر کم نخواهد کرد. به عنوان شاهدی بر این مدعا، می‌توان به کسب جایزه جامعه تریبولوژیست‌های ژاپن توسط شرکت NSK اشاره نمود که چندی قبل به این شرکت بابت توسعه یک تکنولوژی کلیدی در حوزه بهبود عملکرد بیرینگ‌های غلتشی داده شد.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com