کاهش گاز های مضر با استفاده از نیروی جزر و مد

کاهش گاز های مضر با استفاده از نیروی جزر و مد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به احتمال زیاد نام این مقاله باید برایتان جذاب یا جالب باشد; ما امروزه در عصری زندگی می کنیم که دیگر با استفاده از تکنولوژی های مدرن میتوان کار های شگفت انگیزی انجام داد، یکی از این کار ها استفاده از نیروی گرانش ماه است که در ادامه به شما کامل توضیح خواهیم داد که این فرآیند چطور انجام می شود.

 

در حال حاظر کشتی نیروگاهی شرکت SKF در دریای اسکاتلند شروع به فعالیت کرد.

 

هدف از شروع این فعالیت، استفاده از قدرت جزر و مد است که ماه باعث آن می شود تا گاز های حاصل از سوخت های فسیلی را به مواد و گزینه هایی بی خطر تبدیل کنند که حمایت جهانی را نیز به همراه داشته است.

 

عملی شدن این پروژه باعث کاهش تولید CO2 آسیب رسان به آب و هوا، کاهش سرعت گرم شدن کره ی زمین و در نتیجه آینده ای بهتر برای زندگی نسل آینده است.

با کمک فناوری مدرن شرکت SKF، از این پس منبع دیگری از طبیعت در کنار خورشید و باد مورد استفاده قرار می گیرد و آن چیزی نیست غیر از ماه.

 

گرانش کره ماه باعث جزر و مد در آب های کره زمین می شوند. این جزر و مد ها در جزایر اورکنی بسیار قدرتمند هستند، به همین علت چندین سال است که توسط نیروگاه های جزر و مدی مورد آزمایشات بسیاری قرار گرفته است.

 

تمامی این نیروگاه ها تحت نظر مرکز انرژی دریایی اروپا با نام EMEC هستند. امروزه پیشرو ترین پایگاه برای تست پروژه های جزر و مدی و موجی EMEC است.

 

شرکت تجاری صنعتی Orbital Marine Power که یک شرکت اسکاتلندی است، توسعه دهندگان آن از پیشرفته ترین فناوری توربین جزر و مدی در جهان استفاده می کنند و اکنون موفق به بازگشایی اولین واحد صنعتی 2 مگاواتی خود به نام Orbital O2 شدند که به زودی بر روی پایگاه EMEC نصب می شود. جایی که در آینده به بزرگترین و قدرتمند ترین عملیات توربینی جهان تبدیل خواهد شد.

حدود 15 متر زیر واحد 72 متری Orbital O2 دو قطار محرک بر روی پایه ای بال مانند وجود دارند. در اینجا دو روتور دو پره چرخان وجود دارد که قطر کدام چیزی حدود 20 متر است، بزرگترین قطعه ای که تا به امروز تولید شده که با جریان اقیانوس کار می کند.

 

برق تولید شده در ژنراتور ها از طریق یک کابل زیر دریایی به شبکه اصلی متصل می شود، جایی که میتوان آن را ذخیره و یا به "هیدروژن سبز" تبدیل کرد.

 

پتانسیل فوق العاده انرژی اقیانوس

کارشناسان نیروگاه آب، آبی را که از انرژی موجی یا جزر و مدی تولید می شود را یک رکن مهم در انتقال انرژی تجدید پذیر می دانند. کمیسیون اتحادیه اروپا در استراتژی فعلی دریایی خود، 40 گیگاوات انرژی اقیانوس تا سال 2050 را مورد هدف قرار داده است. انرژی که از طریق نیروگاه های موجی و جزر و مدی، سیستم های فتوولتائیک شناور و جلبک ها تامین می شود.

 

پروژه O2 که با استقبال بسیاری همراه بوده است از مرکز تحقیق و نوآوری اتحادیه اروپا به نام Horizon 2020 تحت پروژه FloTEC، برنامه ی Interreg شمال غرب اروپا تحت پروژه ITEG بودجه دریافت کرده است.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com