با بلبرینگ کم فالوور ( Cam Follower ) آشنا شوید !

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بلبرینگ کم فالوور

بلبرینگ کم فالوور نوعی از بلبرینگ است که به آن بلبرینگ بادامکی نیز گفته می­شود. این مدل از بلبرینگ یک نوع کامل آن است. تعداد اجزای درونی آن زیاد است. اجزا این بلبرینگ شامل یک حلقه خارجی، آب‌بند، رول‌های سوزنی کیج و یک‌پایه است. پایه بلبرینگ کم فالوور دارای یک رزوه و سوراخ است که به وسیله رزوه پایه درون جسم مقابل متصل می­شود.

هر یک از بلبرینگ­ها به واسطه کاربردی که دارند نوع طراحی و اجزای متفاوتی نیز دارند. این نوع بلبرینگ به واسطه داشتن شیارهای عمیق مناسب برای بارهای وارد شده به صورت شعاعی و محوری در حد متوسط است. از ویژگی­های مثبت بلبرینگ کم فالوور می­توان به اصطکاک بسیار پایین و ایجاد صدای کم هنگام کار کردن اشاره کرد.

بلبرینگ بادامکی به دلیل طراحی دقیق و کاربردی که دارد در وسایلی استفاده می­شود که نیاز به حرکت دورانی دقیق و منظم دارند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن در خودرو است. در صورتی که بولبرینگ خودرو دچار مشکل شود بسیاری مشکلات به همراه آن به وجود خواهد آمد. از جمله این مشکلات می­توان به قفل شدن لاستیک­ها، لق زدن چرخ­ها و در خطرناک­ترین حالت آن در رفتن چرخ­ها است. برای پیشگیری از این اتفاقات باید پیش از خراب شدن بلبرینگ به صورت کامل آن را تعویض کرد. از نشانه­های خراب شدن بلبرینگ در ماشین لرزش فرمان هنگام رانندگی و ایجاد صدای بد و نامتعارف هنگام استفاده از فرمان است.

از دیگر موارد استفاده بلبرینگ‌های کم فالوور می­توان استفاده به عنوان نوار نقاله، در خطوط انتقال کارخانه­های صنعتی و بزرگ، در صنایع بسته­بندی مواد غذایی و همچنین در صنایع و معادن اشاره کرد. همچنین یک نمونه دیگر از کاربرد بلبرینگ در منزل که به صورت روزانه از آن استفاده می­کنیم بولبرینگ بادامکی موجود در ماشین لباسشویی است. بلبرینگ‌ها در ماشین لباسشویی به چرخش محفظه شستشوی لباس هنگام فعالیت ماشین لباسشویی کمک می­کنند. در واقع محورهایی که منجر به چرخش محفظه شستشو می­شوند از درون بلبرینگ‌های موجود در ماشین لباسشویی گذشته و مانع از اصطکاک بین محفظه شستشو و قطعات دیگر ماشین لباسشویی می­شوند. در صورتی که این قطعه درون ماشین لباسشویی خراب شود چرخش محفظه لباسشویی با صدا و حرکت بسیار زیاد همراه است.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com