چگونه بلبرینگ را نصب کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هنگامی که در تعویض بلبرینگ عجله دارید و یا با شکستگی در بلبرینگ مواجه شده اید، تصور تعویض سریع بلبرینگ بسیار وسوسه انگیز می باشد تا جایی که نحوه و روش آن ممکن است بی اهمیت جلوه کند.

روش هایی که ممکن است در کوتاه مدت کارآیی داشته باشد اما در دراز مدت خیر.

یکی از هر شش خرابی زودرس بلبرینگ به دلیل عملکرد ضعیف در جازدن رخ می دهد، البته اگر از اصالت بلبرینگ مطمئن هستید.

این دلیل مهم شما را وادار می کند که به نزدیک ترین روش ممکن از قبیل چکش یا پتک و یا مشعل جهت جازدن بلبرینگ دوبار فکر نکنید.

در این مقاله رایج ترین روش هایی را که باید هنگام نصب بلبرینگ اجتناب کنید، بیان می کنیم و جایگزینی ایمن و سریع را پیشنهاد می کنیم که هزینه ای برای بلبرینگ شما ندارد.

 

نحوه جا زدن خشن

تصور کنید بلبرینگ دستگاه شما به طور غیر منتظره ای از کار افتاده است و شما به شدت نیاز به نصب یک بلبرینگ جدید قبل از شروع هزینه توقف خط تولید دارید.گروه صنعتی امید قادر است در همان روز بلبرینگ مد نظر را برای شما ارسال کند و شما به سرعت دستگاه را باز کرده و بلبرینگ را جایگزین کنید.زمان در حال حرکت است، بنابراین شما به نزدیک ترین ابزار دست می زنید و با چکش بلبرینگ را در جای خود می کوبید.

در حال حاضر، اگرچه بلبرینگ در جای خود تنظیم شده  و دستگاه دوباره راه اندازی شده است، اما چیزی که نمی بینید آسیب داخلی است که به دلیل ناهماهنگی به بلبرینگ وارد شده است که به زودی باعث از کار افتادن زود هنگام بلبرینگ می شود.

بهترین راه حل جایگزین:استفاده از کیت جازن بلبرینگ می باشد.

به جای خطر وقوع مجدد خرابی غیر منتظره، استفاده از روش اتصال مکانیکی که از نیروی کنترل شده برای جا زدن بلبرینگ استفاده می کند، بسیار سریع تر، آسان تر و ایمن تر است.

ما ابزارهایی مانند کیت اتصال بلبرینگ TMFT 36 شرکت SKF را پیشنهاد می کنیم که می توان از آن برای نصب بلبرینگ های با قطر داخل 10 تا 55 میلی متر استفاده کرد.

با استفاده از ترکیب درست حلقه ضربه و اسلیو، بلبرینگ ها را می توان به سرعت و بدون آسیب به مسیرهای بلبرینگ یا عناصر غلتشی روی شافت نصب کرد.

 

جازدن بلبرینگ با شعله مستقیم آتش

یکی از خطرناک ترین گزینه ها برای گرم کردن بلبرینگ، شعله مستقیم است.

چه از طریق یک مشعل دمنده یا وسایل دیگر باشد، این روش هرگز توصیه نمی شود.

این روش نه تنها بسیار خطرناک است، بلکه استفاده از شعله، بلبرینگ را به طور ناهموار گرم می کند که می تواند باعث تغییر شکل حلقه های داخلی و خارجی شود.

این مهم موجب می شود که بلبرینگ در برابر بسیاری جهات آسیب پذیر باشد که می تواند باعث خرابی زود هنگام شود.

بهترین روش جا زدن بلبرینگ استفاه از هیتر مخصوص است.

از طرف دیگر، هیترهای بلبرینگ القایی راه حلی سریع، ایمن و ساده هستند که بسیار موثرتر از استفاده از شعله مستقیم هستند.

هیترهای بلبرینگ القایی با عبور جریان نوسانی فرکانس بالا از بلبرینگ یا قطعه کار زمانی که در میدان مغناطیسی هیتر قرار می گیرند، کار می کنند.

جریان باعث می شود قطعه کار یا بلبرینگ گرم و منبسط شود و به راحتی روی شافت بلغزد.

هیترهای بلبرینگ القایی تقریبا برای همه اندازه های بلبرینگ در دسترس هستند، با انواع مختلفی از هیترها از سایز بزرگ تا قابل حمل که آنها را به یک راه حل گرمایشی مناسب تبدیل می کند.

ما هیتر قابل حمل TWIM 15 را توصیه می کنیم، زیرا راه حل مناسبی برای بلبرینگ ها و سایر اجزای فلزی تا وزن 20 کیلوگرم است.این هیتر به دلیل قابل حمل بودن نیاز به روش های گرمایی راحت تر مانند شعله های آتش را کاهش می دهد.

 

حمام روغن

یکی دیگر از روش های رایج برای گرم کردن بلبرینگ ها استفاده از حمام روغن به عنوان یک روش است که توصیه نمی شود. این روش نه تنها به دلیل پیامدهای ایمنی شدید، بلکه می تواند بلبرینگ های شما را در برابر خرابی زودرس آسیب پذیر کند.

اگرچه این روش ممکن است بلبرینگ ها را یکنواخت تر از استفاده از شعله گرم کند، اما این احتمال وجود دارد که روغن بلبرینگ و روان کننده آن را آلوده کند.

بهترین راه حل کیت اتصالات هیدرولیک جاگزین است.

کیت ها اتصالات هیدرولیک به دو شکل مختلف وجود دارد:

روش تزریق روغن و روش راندن.

این کیت های اتصال برای استفاده در بلبرینگ هایی با یاتاقان شافت مخروطی یا آداپتور و اسلیوهای خروجی مناسب هستند.

کیت اتصالات هیدرولیک درایو دارای یک مهره هیدرولیک است که بر روی یک بخش رزوه دار از شافت قرار می گیرد و حلقه داخلی آن را به سمت بالا هدایت می کند و بلبرینگ را با آن به حرکت درمی آورد.

روش تزریق روغن این گونه است که یک لایه نازک روغن از طریق مجاری و شیارهای توزیع بین بلبرینگ و یاتاقان تزریق می شود و به یاتاقان اجازه می دهد تا به راحتی در جای خود جا به جا شود.

ما مهره هیدرولیک HMV 28 E  SKF را توصیه می کنیم زیرا یک قطعه کوچک و قابل حمل از تجهیزات است که استفاده از آن آسان و ایمن است، بدون نگرانی در مورد روغن داغ و سایر خطرات.

 

 

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com