احتیاط‌های لازم در نصب صحیح بلبرینگ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برینگ‌های غلطکی قطعاتی صنعتی با دقت عمل بالا هستند، حتی با کیفیت‌ترین آنها، اگر بدرستی نصب و نگهداری نشود، عملکرد مورد انتظار را نخواهد داشت.

اقدامات احتیاطی اصلی که باید در نظر گرفته و بدقت اجرا شوند عبارتند از:

1. تمیز نگهداشتن برینگ و محدوده اطراف آن

گرد و خاک، حتی درحدی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، اثرات مضری بر روی برینگ‌ها دارد. درنتیجه جلوگیری از ورود گرد و غبار و خاك و همچنین تمیز نگهداشتن برینگ‌ها و محیط اطراف آنها تا حد امكان امری ضروری است.

2. مراقبت دقیق

شوک‌های سنگین در هنگام نصب ممکن است باعث ایجاد خراش یا آسیب به برینگ شده و کارکرد آنها را مختل کند. این تاثیرات قوی به مرور زمان موجب ایجاد برجستگی، شکستن یا ترک خوردن آنها خواهد شد.

3. استفاده از ابزارهای مناسب

همیشه هنگام نصب برینگ‌ها از تجهیزات مناسب و تخصصی استفاده کنید و از بکار بردن ابزارهایی که برای اهداف کلی استفاده می‌شوند خودداری کنید.

4. جلوگیری از خوردگی

از آنجا که تعرق دست و سایر آلاینده‌ها هنگام نصب ممکن است باعث خوردگی برینگ شود، دست‌هایتان را تمیز و خشک نگهدارید و در صورت امکان، دستکش بپوشید.

پس از تکمیل نصب باید یک آزمایش اجرایی برای تعیین تحمل بار برینگ انجام شود. در دستگاه‌های کوچک می‌توان این فرآیند را به صورت دستی انجام داد تا از چرخش صحیح برینگ‌ها اطمینان حاصل شود. مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرد عبارتند از چسبندگی به دلیل وجود مواد خارجی، ضعف چرخش قابل مشاهده، گشتاور متغیر ناشی از نصب نادرست یا سطح نصب ناصاف و گشتاور زیاد بدلیل خطا در نصب یا اصطکاک در آب بندی. اگر هیچ اختلالی مشاهده نشد، فرآیند صنعتی مورد نظر را می‌توان بدون هیچ مشکلی آغاز کرد.

اما دستگاه‌های بزرگ را نمی‌توان بصورت دستی تنظیم کرد، پس فقط می‌توانید یک تست بدون اعمال بار انجام دهید تا از عدم وجود هر اختلالی مانند ارتعاش، سر و صدا، تماس با قطعات چرخشی و غیره مطمئن شوید.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:    88500059 (9821+) 

info@omidig.com