شرکت NSK موفق به دریافت جایزه جامعه تریبولوژیست‌های ژاپن شد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به تازگی شرکت NSK موفق به کسب جایزه جامعه تریبولوژیست‌های ژاپن شده است. جامعه تریبولوژیست‌های ژاپن (JAST) که در سال ۱۹۵۶ به منظور بهبود فناوری‌های مربوط به تریبولوژی تأسیس شده، هم‌اکنون از انجمن‌های مطرح جهانی در این حوزه به شمار می‌رود.

سوده‌شناسی یا تریبولوژی دانش بررسی برهم‌کنش سطح و حرکت است. بررسی اصطکاک، روان‌کاری و سایش در این شاخه صورت می‌پذیرد. سوده‌شناسی دانشی میان‌رشته‌ای از مهندسی مکانیک و علم مواد است و از علوم نسبتاً جدید به شمار می‌رود.

این جایزه به شرکت NSK بابت توسعه یک تکنولوژی کلیدی در حوزه بهبود عملکرد بیرینگ‌های غلتشی داده شده است. پیش‌بینی می‌شود که این تکنولوژی با کاهش میزان اصطکاک، تأثیر قابل توجهی بر کاستن از میزان انرژی مصرفی ماشین‌آلات داشته و در نتیجه منجر به کاستن از میزان سوخت مصرفی این دستگاه‌ها گردد.

این تکنولوژی بر مبنای تحقیقی با موضوع اندازه‌گیری هم‌زمان ضخامت فیلم روانکار و نرخ گسیختگی در روانکاری الاستوهیدرودینامیک در بیرینگ‌های روانکاری شده با گریس توسعه یافته است. این تحقیق به روانکاری بهینه بیرینگ‌های غلتشی با استفاده از گریس به خصوص در سرعت‌های چرخش نسبتاً پایین کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای درک بهتر مکانیزم‌های روانکاری در بیرینگ‌های غلتشی به کار رود.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com