توجه به طراحی نشت بند ها در کاربرد های خاص بسیار مهم است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مدتی پیش، یک کارخانه تولید فولاد، متوجه ورود آب به داخل یکی از بیرینگ‌های بزرگ و مهم خود شد که خوردگی اجزای داخلی این بیرینگ را در پی داشت. به دلیل اهمیت این بیرینگ، از شرکت Koyo که یکی از شرکت‌های مطرح جهانی در عرصه تولید بیرینگ است، در خواست شد تا برای تشخیص علت بروز خرابی و پیشنهاد راهکار مناسب همکاری نماید.

در بازرسی از این بیرینگ، کارشناسان متوجه ایجاد یک شیار به عمق ۱/۵ میلیمتر بر روی رینگ داخلی بیرینگ مورد نظر شدند. همین شیار باعث تضعیف نشت‌بندی و ورود آب به داخل بیرینگ شده بود.

موقعیت شیار ایجاد شده در رینگ داخلی بیرینگ

بررسی‌های بیشتر در خصوص علت ایجاد این شیار نشان داد که سایش بین نشت‌بند و رینگ داخلی موجب ایجاد آن شده‌است. با یافتن علت بروز این آسیب، کارشناسان پیشنهاد دادند که از یک نشت‌بند با طراحی جدید برای این بیرینگ استفاده گردد. در نشت‌بند جدید، زوایای لبه پایینی نشت‌بند تغییر کرد تا از ایجاد شیار مذکور جلوگیری گردد.

موقعیت نشت‌بند بر روی بیرینگ مورد نظر

پس از تست نمونه جدید و گذشت زمان قابل توجه، بررسی‌ها نشان داد که تغییر ایجاد شده در عمل مفید بوده و مانع از ایجاد شیار بر روی رینگ داخلی و تضعیف نشت‌بندی شده است. این ماجرا نشان داد که در مواقع خاص، گاهی نیاز است که راهکارهای ویژه‌ای برای بهبود عمر و عملکرد بیرینگ‌ها اتخاذ گردد که یکی از این راهکارها طراحی نشت‌بندهای ویژه برای کاربردهای خاص است.

تماس

 

تلفن فروشگاه:    33936656 (9821+)  

تلفن دفتر مرکزی:   88087910 (9821+) 

info@omidig.com